„Dwie strony” – Wystawa prac III Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka

Serdecznie zapraszamy na drugą wystawę rzeźb z drewna i kamienia, wykonanych przez uczestników III Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka. Wystawa odbędzie się w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Wernisaż przewidziano na sobotę 3 października o godz. 12.00.

Sam plener odbywał się w Pławnie / gmina Murowana Goślina w dniach od 29 sierpnia do 12 września br. Uczestniczyli w nim rzeźbiarze z siedmiu krajów Europy, którzy podjęli temat Dwie strony. Autorami kilkudziesięciu rzeźb powstałych w trakcie pleneru są: Susheila Jamieson Szkocja, Carina Kerschbaumer Austria, Natalia Leykina Ukraina, Nino Maaskola Niemcy, Denis Pottier Francja, Hans Reijnders Holandia, Waldemar Rudyk Polska, Jan Serafin Polska, Marek Szewczyk Polska, Grażyna Szymała-Wołyńska Polska, Karolina Szymanowska Polska, Stefan Wyszkowski Polska.

Plener zorganizowało stowarzyszenie Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej. Przedsięwzięcie nawiązuje częściowo do kolejnego międzykulturowego projektu Stones of memory root,s realizowanego równolegle przez Komitet Partnerski ZG oraz Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Jedna z rzeźb z kamienia umieszczona zostanie na terenie byłego cmentarza żydowskiego. Wspólnie z mozaiką wykonaną przez młodzież żydowską i polską oraz autentyczną macewą stworzy symbol pamięci o naszych korzeniach. Opracowania koncepcji i wykonania rzeźby podjął się artysta holenderski.

Organizator przewiduje jeszcze jedną wystawę poplenerową, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w terminie listopad – grudzień 2009r.

Projekt organizowany jest we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury
i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach oraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Współfinansują go: Fundacja J&S Pro Bono Poloniae, Gmina Murowana Goślina, Powiat Poznański i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Emilia Przybysz – Stemplewska
Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej
www.kpzg.murowana-goslina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *