Plener z wodą

W sobotę 13 września będzie można obejrzeć prace artystów rzeźbiarzy z: Egiptu, Ukrainy, Niemiec i Polski – uczestników II Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego PUSZCZA ZIELONKA zorganizowanego przez Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej. Wystawa prac  tworzonych przez prawie dwa tygodnie odbędzie się w miejscu pleneru w gospodarstwie agroturystycznym Hotelik Rozmaitości (Pławno 17 w gminie Murowana Goślina). Początek o godzinie 17.00. Później przewidziane są kolejne wystawy:  od 17 września na  poznańskiej Malcie oraz od 20 listopada do 15 grudnia w Poznańskiej Palmiarni.

Natomiast jeszcze przedtem w dniu 10 września uczestnicy pleneru przeprowadzą warsztaty dla młodzieży, która zapozna się z pracą artysty rzeźbiarza oraz będzie miała okazję podjąć próby samodzielnego rzeźbienia. Na zakończenie warsztatów  młodzi ludzie wysłuchają wykładu na temat: „Aspekty wody w środowisku”, który poprowadzi dr Jan Śmiełowski prezes Fundacji Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu.

Przedsięwzięcie realizowane jest  we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji, Fundacją Malta Poznań EU oraz z Poznańską Palmiarnią przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska  w Poznaniu oraz współpracowników i sponsorów: Daria i Tomasz Woroch, Małgorzata i Marek Perczyńscy, Data Solutions, Tequila Polska, Nadleśnictwo Łopuchówko, Drukarnia Tomasz Kędziora, DEALER STIHL – Andrzej Zieleniewski, MARK-DREW Violetta i Marek Kroteccy, Firma Usługowa Konrad Strykowski, Anna Schmidt, Kazimierz  Kwiatkowski, Marek Rumiński, Krzysztof Spiżewski, Iwona Lisiecka,  Anna i Waldemar Łużni, Firma Transportowo Handlowa Zdzisława  i Tadeusz Kłos.

Więcej informacji i zdjęcia na stronie www.kpzg.murowana-goslina.pl

Emilia Przybysz-Stemplewska
tel. 501-669-352

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *