Uczestnicy II Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego „Puszcza Zielonka” ‘2007 (Temat pleneru „Woda”)

Jolanta Banowska
jolantabanowska@gmail.com

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, studiowała na wydziale Rzeźby ( 1994). W swojej twórczości inspiruje się literaturą, filozofią, muzyką oraz spotkaniami…..

„ …moja miłość do Alany nie chce przyjąć owej płaskości czegoś zakończonego, styl nierozłącznej pary, życia bez tajemnic. Za tymi błękitnymi oczami jest coś więcej,  na dnie słów i jęków, i milczenia dyszy inne królestwo, oddycha inna Alana…….Na swój sposób upieram się, by zrozumieć, cos odkryć;…..Był czas kiedy myślałem, że muzyka jest drogą, która doprowadzi mnie do Alany; patrząc na nią, słuchać naszych nagrań Bartoka, Duka Ellingtona, Gal Costy, powolna przejrzystość pomagała mi zanurzyć się w niej, muzyka obnażała ją w jakiś inny sposób, robiąc ja coraz bardziej Alaną…….poza Alaną szukałem jej by kochać ją lepiej; i jeżeli z początku muzyka ukazywała mi inne Alany, nadszedł dzień, kiedy ujrzałem, że przed sztychem Rembrandta jeszcze bardziej się zmieniła, jak ruch chmur na niebie, który nagle zamąca układ świateł i cieni pejzażu. Poczułem, że malarstwo najbardziej wyzwala ją z niej samej…….” Julio Cortazar

Piotr Butkiewicz
Ur. 7.07.1966r. w Łodzi
50-097 Wrocław
ul. Wejherowska 46c IIIp
pbutkiewicz@op.pl
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – dyplom w pracowni rzeźby prof. Leona Podsiadłego w 1991r. Zajmuje się rzeźbą i projektowaniem mebli. Jest autorem prac w przestrzeni publicznej m.in. we Wrocławiu, Brienz (Szwajcaria), Maxdorf (Niemcy), Kraliki (czechy). Miał  ponad dwadzieścia indywidualnych wystaw w Europie i USA.

Ashraf Gafer El Sadek Mohammed Mahdy (Egipt)
Ur. 1967r.
ashrafsadek67@yahoo.com
Przebywa w Poznaniu na studiach doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych. W Egipcie wykłada rzeźbę. W Poznaniu był uczestnikiem Biennale Rzeźby w 2004r. oraz wystawy grupowej w Galerii Profil w 2005r. Zdobywca srebrnej nagrody w konkursie rzeźbiarskim Kanazawa Mahinka Sculpture Competition 2006 w Japonii. Uczestnik I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego „Puszcza Zielonka” Pławno 2007 oraz Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Marmurze Opole 2008.

Władysław Garnik
Ur. 31.07.1937r.
Studia: 1957-1962 Wydział Ceramiki i Szkła PWSSP we Wrocławiu (1962 dyplom u prof. Rudolfa Krzywca). W latach 1972-76 asystent w pracowni ceramiki. Członek założyciel grupy „Nie tylko my”, a od 1984 kierownik galerii tej grupy. Członek honorowy World Crafts Council – Europe. Zajmuje się ceramiką, rzeźbą, rysunkiem, malarstwem. Organizator plenerów „Porcelana inaczej” w Wałbrzychu i Międzynarodowych Plenerów Ceramiki i Rzeźby w Bolesławcu. Od 1963 brał udział w większości wystaw ceramiki w kraju, jak również w wystawach międzynarodowych i polskiej ceramiki za granicą.

Natalia Leykina (Ukraina)
Ur. 1957r.
Lwów, ul. Czernikiewska 27/9
Tel. 38 067 149 41 48
www.nleykina.nm.ru
nleykina@mail.ru
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie (dyplom w 1979r.). Wykonuje rzeźby z drewna, kamienia, brązu i tkaninę artystyczną. Projektuje wnętrza. Uczestnik wielu sympozjów i plenerów w Polsce, Czechach, Słowacji i Ukrainie. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (Ukraina, Polska, Włochy, Węgry). Autorka  wielu rzeźb sakralnych, również w Polsce.

Prof. Marian Molenda
Ur. 1958r.
Nysa, ul. Słowicza 5
Tel. 48608067896
marianmolenda@interia.pl
Wykładowca w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, gdzie prowadzi Pracownię Rzeźby. Jest autorem wykonanych w brązie pomników: Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena i Jerzego Grotowskiego. Można je oglądać przed uniwersytetem Opolskim. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Komisarz I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Nysa 2008. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach rzeźbiarskich regionalnych i krajowych. Uczestnik krajowych i zagranicznych plenerów rzeźbiarskich w Niemczech  i Czechach.

Prof. Leon Podsiadły
Ur. 1932
Wrocław, ul. Wejherowska 65/B
Tel. 48 505 738 861
Profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1970 do 2007 oraz profesor rysunku na tej uczelni od 2008 roku. Rzeźbi w kamieniu i drewnie. W latach 1965 do 1970 pracował w Afryce  w Ecole des Beaux Arts w Conakry Gwinea jako wykładowca rysunku i rzeźby. Autor pomnika Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Uczestnik wielu plenerów rzeźbiarskich w kraju (Wdzydze Kiszewskie i opolskie Dylaki – drewno, Bolesławiec – ceramika) i za granicą (Czechy). Udział w wystawach m.in. w USA i w Szwajcarii.

Andy Rußelmann [Ferrorist] – Niemcy
Ur. 1962r.
mail@andy-sign.de
Pochodzi z Bremen. Absolwent Architektury Wnętrz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Hanowerze. Żyje i pracuje w Hanowerze. W swoich pracach używa głównie stali, łącząc ją z drewnem, kamieniem lub innymi naturalnymi materiałami oraz ze znalezionymi rzeczami życia codziennego. W ostatnich latach coraz bardziej zajmuje się,  robiącymi wrażenie kwiecistymi pracami nadającymi się na zewnątrz, jak rownież planowaniem dużych rzeźb i projektów sztuki krajobrazowej. Organizator i uczestnik wielu wystaw na terenie północnych Niemiec.

Jan Serafin
Ur. 1955r.
Głuchołazy, ul. Kraszewskiego 52a
Tel. 48 604 481 035
jan-serafin@wp.pl
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Opole oraz Krajowej Sekcji Rzeźby przy Zarządzie Głównym. Zajmuje się rzeźbą w kamieniu i drewnie. Uczestnik wielu plenerów krajowych i zagranicznych oraz wystaw zbiorowych (Belgia, Norwegia, Niemcy). Prace w zbiorach krajowych i zagranicznych.

Marek Szewczyk
tel. +48 664 044 772
e-mail: marszcz@hotmail.com
Absolwent ASP w Gdańsku (2004r.).
Twórca DUDAIZMU  – nowej doktryny filozoficznej mówiącej „a może tak, a może nie“ . Nazwa DUDAIZM pochodzi od hiszpań-skiego słowa duda oznaczającego wątpliwość. Aktualnie pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.  Autor projektu plenerowego „H2O“ zrealizowanego podczas Sympozjum Rzeźbiarskiego w Centrum Rzeźby Polskiej  na terenie Parku Wystawowego w Orońsku

Stefan Wyszkowski
Ur. 1959r.
Supraśl
Tel. 48 509 140 164
cerp@o2.pl
Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie nauczyciel snycerstwa i malarstwa Liceum Plastycznego w Supraślu k/Białegostoku.  Współpracował z Teatrem Wierszalin i organizacją KAJA-WEST w Niemczech i na Białorusi. Na co dzień zajmuje się rzeźbą, malarstwem, projektuje i realizuje snycerskie wyposażenie wnętrz cerkiewnych (Ikonostasy). Jest autorem projektu Pomnika Świętych Ziemi Podlaskiej w Białymstoku. Od początku istnienia Teatru „Wierszalin” w Supraślu wykonywał scenografie do przedstawień.  Jest autorem projektu pomnika Męczenników Ziemi Podlaskiej w Białymstoku.

Grażyna Szymała-Wołyńska
Pławno Ib, 62-095 Murowana Goślina
Tel. 48 603 891 851
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się ceramiką, rzeźbą w drewnie, brązie, kamieniu, szkle. Sięga do takich technik jak batik, wiklina. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Brała udział w wystawach w Polsce i za granicą oraz w plenerach rzeźbiarskich i sympozjach ceramicznych. Od czterech lat opiniuje prace dzieci i młodzieży uzdolnionych plastycznie Bank Dziecięcych Uśmiechów WBK. Jest komisarzem i inicjatorem  Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich „Puszcza Zielonka”.

Emilia Przybysz-Stemplewska
(www.kpzg.murowana-goslina.pl, 501-669-352)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *